Archiwum rok szkolny 2016-2017

V Olimpiada Przedszkolaków

We wtorek 20 czerwca, dzieci 5 i 6 – letnie  z naszego przedszkola uczestniczyły w V Olimpiadzie Przedszkolaków na Stadionie Miejskim w Łomży. Olimpiadę o godzinie 9:30 uroczyście rozpoczął Dyrektor MOSiR-u - Andrzej Modzelewski. Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w trzech…
Czytaj dalej...

Koncert Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej

Przedszkolaki z grup: „Mali Odkrywcy”, „Misie” i „Pszczółki” wybrały się do Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich na koncert Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Dzieci w skupieniu słuchały muzyki poważnej, a także podziwiały talenty muzyczne wykonawców oraz ich instrumenty.
Czytaj dalej...

Festyn rodzinny „Rodzina to najlepsza drużyna”

2 czerwca odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Rodzina to najlepsza drużyna”. Imprezę poprowadził duet „Agniesia i Grześ”. W ogrodzie przedszkolnym zorganizowano mnóstwo atrakcji, m.in.: - kącik kulinarny- kącik cukierniczy- kącik medyczny- malowania twarzy- warkoczyki syntetyczne- trampolina- pokaz dużych baniek…
Czytaj dalej...

DZIEŃ DZIECKA

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”                                        Janusz Korczak Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności. Poczucia, że robimy coś razem z Nimi i dla Nich. A…
Czytaj dalej...

III Piknik Organizacji Pozarządowych

3 czerwca na łomżyńskich bulwarach odbył się III Piknik Organizacji Pozarządowych. Jest to impreza rodzinna, podczas której organizacje pozarządowe, instytucje i grupy nieformalne prezentują swoją działalność. Na scenie wystąpili także reprezentanci naszego przedszkola – Zespół Taneczny „Myszki” oraz Zespół Tańca…
Czytaj dalej...

Przedszkolne urodzinki

„Wszyscy kochamy witaminki” – pod takim hasłem przedszkolaki świętowały urodziny swoich kolegów i koleżanek urodzonych w miesiącach kwiecień i maj. Były konkursy, dmuchanie świeczek na torcie, drobne upominki i kartki z życzeniami. Zabawa przyniosła dzieciom wiele radości i uśmiechu.
Czytaj dalej...

Przedstawienie pt. „Witaminki dla królewny Marcelinki”

30 maja dzieci z grup „Misie”, „Pszczółki” i „Smerfy” przygotowały przedstawienie teatralne pt. „Witaminki dla królewny Marcelinki”. Inscenizacja miała na celu uświadomienie przedszkolakom, jak ważne są prawidłowe nawyki żywieniowe. Dzieci dowiedziały się, że jedzenie słodyczy powoduje zły stan zdrowia. Zrozumiały,…
Czytaj dalej...

Dni Otwarte –„ W zdrowym ciele, zdrowy duch!”

29 maja rozpoczęły się Dni Otwarte w naszym przedszkolu. Rankiem odbył się pokaz mody owocowo – warzywnej. Dzieci przebrały się za ulubione owoce i warzywa, m. in.: za marchewkę, gruszkę, winogrona, śliwkę, ziemniaka itd. Wszystkie stroje były piękne, starannie i…
Czytaj dalej...

Dzień Mamy i Taty w grupie „Słoneczka”

26 maja w grupie „Słoneczka” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci tańczyły, recytowały wiersze, a także śpiewały piosenki. Rodzice nie kryli wzruszenia, z dumą i zachwytem obserwowali występy swoich pociech. Na koniec przedszkolaki wręczyły przybyłym gościom…
Czytaj dalej...

Rodzice z dziećmi we wspólnym przedstawieniu

25 maja w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Z inicjatywy p. Beaty Zduńczyk i Anieli Rychlik wystawione zostało przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” z udziałem szczególnych aktorów. W rolach głównych mogliśmy podziwiać rodziców dzieci z grupy „Smerfy”…
Czytaj dalej...