Archiwum 2014-2011

Kolędowy zawrót głowy

Jak co roku okres przedświąteczny, to czas przygotowań, szczególnie wśród dzieci budzący wiele emocji. Dnia 19.12.2014r. artyści z Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej wprowadzili naszych milusińskich w atmosferę świąt. Usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy oraz utwory o tematyce świątecznej i poczuliśmy magię Bożego Narodzenia
Czytaj dalej...

W oczekiwaniu na święta

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas: choinka, prezenty, zapach pieczonego piernika… Nic tak jednak nie cieszy, jak własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby i dekoracje, które sprawiają, że święta stają się jeszcze bardziej wyjątkowe. W tym przedświątecznym okresie nasi milusińscy wykonali papierowe…
Czytaj dalej...

Smacznie-zdrowo-kolorowo

II tydzień grudnia w grupie Mali Odkrywcy upłynął pod hasłem Dbamy o zdrowie. W trakcie zabaw i zajęć dydaktycznych dzieci utrwalały podstawowe zasady higieny, dowiedziały się jakie mogą być przyczyny powstawania niektórych chorób i jak można im zapobiegać. Najbardziej interesujące…
Czytaj dalej...

Spotkanie z teatrem

Dnia 09.12.2014r. w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk „Karuzela” z Białegostoku ze spektaklem „Rękawice Świętego Mikołaja”. Aktorzy „przenieśli” naszych milusińskich do fabryki Mikołaja, gdzie elfy przygotowywały świąteczne podarki. Zabawni bohaterowie wprawili dzieci w dobry nastrój i klimat świąt, a ich perypetie…
Czytaj dalej...

Jasełka w grupach

Święta to czas magiczny, czas dobroci, refleksji nad tym, co ważne i istotne. Tradycje Jasełek od wieków wzbogacają przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. W naszym przedszkolu od lat pielęgnujemy te tradycje, zapraszając rodziców na przedświąteczne spotkania. W tych przedświątecznych dniach rozbrzmiewają…
Czytaj dalej...

Mikołajki

5.12.2014r. w naszym przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Z okazji MIKOŁAJEK dzieci ubrały się na czerwono, a przy wejściu do przedszkola otrzymywały czapki św. Mikołaja, które bardzo przypadły im do gustu. Nasi milusińscy w charakterystycznych strojach zebrali się na holu, aby…
Czytaj dalej...

SUKCES NASZEJ „MAŁEJ ARTYSTKI”

Dnia 03.12.2014r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży odbyła się Gala Finałowa V Edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Hanka Bielicka w oczach dzieci”. Celem konkursu było: zapoznanie dzieci z postacią Hanki Bielickiej; rozwijanie zainteresowań jej twórczością sceniczną; kształtowanie umiejętności posługiwania…
Czytaj dalej...

DZIEŃ MISIA

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Misia". Wszystkie przedszkolaki w tym dniu przyniosły swojego ulubionego pluszaka, który towarzyszył im przez cały dzień. Podczas wspólnej imprezy, która odbyła się w naszym holu dzieci wesoło bawiły się, śpiewały i tańczyły ze…
Czytaj dalej...

ANDRZEJKI

28.11.2014r. do naszego przedszkola zawitały wróżki, aby kultywować tradycję andrzejkowych wróżb. Opowiedziały one naszym Milusińskim krótką historię andrzejkowego święta i przeprowadziły kilka wesołych wróżb. Losy z symbolami zawodów przepowiadały dzieciom, kim zostaną w przyszłości, pod kolorowymi kubeczkami ukrywała się wróżba…
Czytaj dalej...

WYSTAWA „PÓŹNA JESIEŃ W OCZACH DZIECKA”

Poznaliśmy już laureatów konkursu plastycznego „Późna jesień w oczach dziecka”. Celem konkursu było rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności dziecka, wzmacnianie wiary we własne możliwości, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych i budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi. Na konkurs wpłynęło 17 prac w…
Czytaj dalej...